Відразу після народження дитині потрібно багато речей. Краще їх купити заздалегідь, бо потім будуть інші турботи, але якщо ви вірите в прикмети і не хочете займатися покупками до пологів, то хоча б напишіть список і пройдіться по дитячих магазинах.

Скільки купити одягу для новонародженого залежить від того, чи збираєтеся ви сповивати немовля. Якщо так, пелюшок потрібно буде більше, а різноманітного одягу, відповідно, менше.

Ось приблизний список речей, які знадобляться дитині в перші місяці життя:

Пелюшки. 

Навіть якщо ви зовсім не плануєте сповивання, пелюшки будуть потрібні в багатьох ситуаціях: щоб накрити клейонку для переодягання маляти або повітряних ванн, взяти з собою в поліклініку, в поїздку і т.д.

Особливо в перший місяць після народження, коли шкіра малюка ще не повною мірою виконує захисні функції, йому потрібна стерильність. Тому чисту пелюшку варто підкладати скрізь, де новонародженого кладуть роздягненим.

Приблизно до 6-ти місяців діти відригують після їжі. Щоб не міняти по декілька разів на день постільну білизну в ліжечку, теж згодяться ситцеві пелюшки.

Крім цього, варто купити пару пелюшок з трикотажу. Вони знадобляться, якщо ви будете сповивати малюка на сон, щоб він не турбував себе ручками.

Банний куточок.

Одягати дитині шапочку відразу після купання незручно, але потрібно. Теплий махровий куточок - дуже практична річ, яка частково полегшить щоденні водні процедури.

Сорочечки, повзуни, комбінезони, боді

Трикотажні комбінезони - чоловічки та дитячі бодіки - необхідні речі в гардеробі новонародженого. Трикотажні комбінезони зручніше, тому що вони швидко одягаються, спинка завжди закрита, вони не підвертаються і не мнуться, як сорочечки. На прогулянці завжди зручніше комбінезон. З іншого боку, сорочечка або боді з повзунками практичніше, тому що можна, наприклад, змінити тільки сорочечку, якщо дитина відригнула, або тільки мокрі повзунки.

Оптимально на перший час потрібно купити 5-10 легких чоловічків Картерс для немовлят, кілька сорочечок або боді, пару повзунків і махрових комбінезонів, якщо дитина народиться в холодну пору року.

Шапочки, носочки, рукавиці-царапки

Кількість шапочок залежить від пори року, від температури в кімнаті і від того, наскільки батьки готові до «загартовування» дитини. У кожному разі, купити пару тоненьких трикотажних або лляних шапочок потрібно: одягнути після купання і на прогулянку. Не варто привчати дитину до спеки - прохолодне і вологе повітря краще для його здоров'я, але й експерименти з новонародженою крихтою проводити не варто, оскільки у неї ще не налагоджений механізм терморегуляції. Перші дні немовля має бути в легкій шапочці навіть у кімнаті, а більш старшим діткам її потрібно одягати після купання.

З дрібниць ще знадобиться кілька пар шкарпеток і рукавиці-царапки.

Постільна білизна

Білизну в дитячому ліжечку доводиться міняти значно частіше, тому простирадл і наволочок потрібно мати кілька комплектів, щоб завжди був у запасі чистий. А ось ковдру, якщо в кімнаті тепло, цілком можна замінити легким пледом або фланелевою пелюшкою.

Теплий комбінезон або конверт і утеплена шапочка

Якщо малюк народиться восени або взимку, потрібно подумати про теплий верхній дитячий одяг, бо навіть найменшим дітям потрібні щоденні прогулянки. Зазвичай лікарі рекомендують перший вихід на вулицю після того, як немовляті виповниться два тижні.

Для прогулянок взимку новонародженому краще купити хутряний або атласний конверт або комбінезон-конверт. Якщо купувати комбінезон-трансформер, у якого ніжки перетворюються в «мішечок», то його можна брати з запасом за розміром у розрахунку на наступну зиму. Особливо це стосується діток, які народяться в лютому-початку березня.

Все перераховане - базовий список речей, без яких малюкові не обійтися. Як правило, потім він розширюється, тому що кожна мама з набуттям досвіду виробляє свої звички в догляді за дитиною і підбирає найзручніші для себе і новонародженої дитини речі.