Найбільше щастя для людини - це народження дитини. Безліч українських сімей чекають цієї радісної події. Через кілька місяців вагітності майбутні мами починають замислюватися про те, яка кімната буде у малюка, у що він буде одягнений. 

Майбутніх батьків можна розділити на дві категорії: це ті, хто заздалегідь купує речі своєму малюкові, і ті, хто вважає це неправильним, посилаючись на забобони. Якщо гарненько подумати, то хіба після народження дитини буде час, щоб судорожно спустошувати полиці магазинів? Сьогодні все більше молодих українських пар спокійно ставляться до забобонів, і дитячий одяг для малюка з'являється ще під час вагітності. Таким чином, майбутні батьки економлять свій дорогоцінний час і гроші, а коли малюк народиться, то можна буде приділяти йому більше часу, а не шукати магазини, де продаються необхідні речі для немовляти. 

Пройшли ті часи, коли купити дитячий одяг для новонароджених було великою проблемою. Зараз існує велика кількість спеціалізованих магазинів, де навіть найдосвідченіший і вимогливий покупець знайде все необхідне. Останнім часом стало популярним купувати перший одяг для немовлят - боді та дитячі чоловічки для дівчаток та хлопчиків через інтернет. Батьки часто роблять помилки, скуповуючи красивий і модний одяг, не замислюючись про те, що на перших порах новонародженому багато речей зовсім не потрібно. 

Найбільшу увагу при виборі дитячого одягу потрібно звертати не на красу виробів, а на інші чинники. Ось кілька основних вимог, яким має відповідати весь одяг для новонароджених. 

  • По-перше, це зручність. Будь-який одяг не повинен заважати пересуванню дитини. Гарні кофтинки з прикрасами або стразами з масою застібок не підходять малюкові. Чим простіше одягнена дитина, тим менше клопоту батькам. Небажано купувати кофтинки з вузькими або маленькими вирізами, в них немовляті буде тісно і незручно. Коли малюки починають повзати, боді та дитячі чоловічки мають бути ще більш зручними. Маленьким дівчаткам не обов'язково купувати красиві плаття для новонароджених, адже малятко може зачепитися або заплутатися. 
  • Найголовнішим критерієм при виборі одягу для новонароджених, на який необхідно дивитися, купуєте ви в інтернет-магазині або на речовому ринку є якість. На жаль, зараз виробляють багато дитячих речей, виконаних з синтетичних матеріалів, але маляті буде зручніше в одязі, пошитому з натуральної сировини. Краще купити менше речей новонародженій дитині, але більш якісних, в яких малюк буде відчувати себе комфортно. Звертайте пильну увагу на якість шва і міцно пришиті гудзики. 
  • Третьою помилкою батьків є покупка речей на виріст з явним запасом. Потрібно запам'ятати: дитячий одяг не має бути ні маленьким, ні занадто великим, речі для малюків потрібно купувати розмір в розмір! Купівля безлічі дитячих бодіків, повзунків та чоловічків для хлопчиків та дівчаток одного розміру себе не виправдовує. 

Ще, будучи вагітною, можна скласти список необхідних речей для майбутньої дитини. Нехай це буде неповний список, але декілька дитячих чоловічків та два-три боді з короткими і довгими рукавами на перший час повинно вистачити. При використанні одноразових підгузників буде потрібно близько чотирьох повзунків, також потрібно запастися шапочками (легкими і на зиму). Плюс до всього, необхідно придбати шкарпетки тонкі і теплі. Під час прогулянок на свіжому повітрі новонародженій дитині знадобляться конверти або ж спальні мішки. 

Весь одяг для немовляти має бути безшовним, допускаються лише ґудзики на плечі. Повзунки необхідно вибирати на лямках, тоді вони не будуть сповзати і оголяти спинку малюка. Дитячі бодіки допоможуть легко змінити підгузник. Чепчики необхідні на перших місяцях життя малюків, потім немовлята починають їх знімати. Пінетки допоможуть ніжкам дитини поступово звикати до взуття, яке має бути зручним та якісним. 

Найважливіше, що потрібно пам'ятати молодим батькам - одягати новонароджену дитину потрібно відповідно до погоди і температури повітря. Не потрібно занадто кутати немовля, перевірити холодно йому чи ні, можна поторкавши носик або шийку. Головне - спілкування з крихіткою, і тоді відповіді на всі питання дасть сама дитина.