Найпростіший спосіб зберегти здоров'я дитини - тримати ноги в теплі. Саме цим критерієм керуються турботливі батьки в Україні, вибираючи колготки та шкарпетки для дітей. Тим часом, є ряд інших параметрів, які теж слід брати до уваги.

Склад і розміри дитячих колготок

Найкраще тепло дитячих ніжок зберігає бавовна. Натуральне волокно добре вбирає вологу, підтримує нормальну терморегуляцію, не провокує алергічних реакцій. До недоліків бавовняних тканин відноситься здатність розтягуватися після прання.

У зв'язку з цим виробники колготок для дітей пропонують компромісний варіант - дитячі колготки та шкарпетки для хлопчиків та дівчаток з додаванням еластану, поліаміду або інших синтетичних ниток. 10-15% синтетики в складі тканини не зашкодять здоров'ю малюка і додадуть речі необхідний рівень еластичності.

Розміри дитячих шкарпеток відповідають довжині стопи, тому помилитися з вибором в даному випадку неможливо. Щоб точно вгадати з розміром, потрібно виміряти ступню дитини від великого пальця ноги до п'яти, отриману цифру - округлити. Розміри дитячих шкарпеток завжди парні: 10, 12, 14, і т.д. Розмір колготок для дітей визначається так само, але при цьому ще враховується зріст дитини.

Як вибрати шкарпетки та колготи для дітей

Показником якості панчішно-шкарпеткови хдитячих виробів є однорідність ниток. Ущільнення допустимі в зоні носка, п'ятки, гумки, що підвищує зносостійкість речі. Ідеальний варіант - безшовна продукція. Якщо ж шви на дитячих колготках все-таки є, то вони повинні бути м'якими, не дуже опуклими (інакше будуть «просвічувати» крізь одяг), акуратно обробленими.

Щоб уникнути натирання шкіри малюків, резинка колготок для дітей повинна бути еластичною і не дуже тугою.

Дизайн колготок та носків для дітей

Нарешті, найцікавіший етап здійснення покупки - вибір дизайну дитячих носків та колготок. Сьогоднішній асортимент рясніє моделями різного забарвлення і стилістичної спрямованості. Шкарпетки і колготки для дівчаток виробники прикрашають вишивкою, квітковими орнаментами і іншими елементами декору. Носити таку красу - справжнє задоволення.

Колготки і шкарпетки для хлопчиків, особливо для маленьких, теж бувають оригінально оформленими. Часто використовуються принти різної тематики або геометричні візерунки. Для носіння під брюками підійдуть однотонні колготки для хлопчиків.

Щоб вибір дитячих носків та колгот виправдав ваші очікування, і обновка носилася довго, радуючи свого власника, перераховані параметри цього незамінного в гардеробі дитини одягу слід враховувати в комплексі.