Купувати одяг для дитини, яка відвідує дитячий садочок, слід грунтовно і ретельно. Важливо враховувати особливості статури малюка, специфіку занять, що проводяться  в дошкільному закладі, а також вимоги, які пред'являються батькам, які збираються купити одяг для дитини в дитячий садок. Наприклад, в деяких садах не люблять дитячі джинси, а дівчаткам годиться носити виключно спідниці та сукні.

Звичайно, далеко не всі дошкільні установи України мають настільки високі і специфічні вимоги до зовнішнього вигляду вихованців, однак певні рекомендації до вибору одягу для дітей та взуття все-таки є. Як правило, вихователі просять батьків підготувати комплект запасного дитячого одягу, який можна було б тримати в шафці маляти. Запасний комплект буде потрібний, якщо малюк спітніє або забрудниться під час прийому їжі. Наявність запасного комплекту одягу є обов'язковим для дітей, які відвідують ясельні та молодші групи дитячого саду. Як відомо, далеко не всі малюки в такому віці відрізняються акуратністю, тому переодягати їх доводиться часто.

Окремий спортивний дитячий одяг слід купити дитині для занять фізкультурою. Найбільш поширений варіант - короткі шорти, майка або футболка для хлопчика чи дівчинки, а також чешки. Строгих вимог до фізкультурної формі немає. Головне, щоб вона була зручною для дитини.

Для прогулянок надворі дитині потрібний зручний верхній дитячий одяг, який вибирається відповідно до сезону. Для зими вдалим рішенням стане тепла куртка для дівчинки або практичний комбінезон для хлопчика. Бажано, щоб в конструкції одягу застібок було якомога менше, оскільки дитина повинна мати можливість самостійно впоратися з ними. Для весни і осені підійдуть демісезонні дитячі куртки на підкладці, утеплені плащі. Деякі батьки купують для своїх дітей дуті жилети на пуху, які можна носити з теплими светрами або кофтами.

Особливу увагу слід приділити вибору головного убору для малюка - він повинен бути простим по конструкції, закривати вуха, які є найбільш вразливими.

Бажано, щоб повсякденний комплект одягу, обраний для дитячого садка, складався з декількох предметів. Оптимальна і найбільш зручна для самої дитини кількість - вісім елементів, у тому числі рукавички або рукавиці. Від великої кількості светрів, кофт і майок слід відмовитися, це навряд чи полегшить і дитині, і вихователю процес роздягання і одягання малюка на прогулянку. Не слід забувати, що в кожній групі налічується близько 20 дітей, і один педагог просто не в змозі приділити належну увагу кожному в процесі зборів на прогулянку.

Вибираючи одяг для дитини, яка відвідує дитячий садок, рекомендується віддавати перевагу моделям, виконаним з натуральних, гігієнічних тканин. Найбільш зручним і практичним варіантом можна назвати одяг з бавовни, що пропускає повітря і є гіпоалергенним. Синтетичний одяг теж може стати вдалим вибором, проте тільки в тому випадку, якщо мова йде про моделі з якісних, безпечних для здоров'я дитини тканин. Такі моделі рекомендується шукати в колекціях відомих брендів, які мають хорошу репутацію, та в популярних українських магазинах. Наприклад, відвідайте дитячий магазин одягу у Києві http://www.nestling.com.ua/ua/, тут ви знайдете все необхідне для дитини, яка відвідує дитячий садок або лише збирається туди поступити.