У Європі сьогодні бум на дитячий одяг для немовлят. Дітей з року в рік там народжується все менше, а обороти бутіків та магазинів товарів для новонароджених зростають

Парадокс, помічений німецькою газетою Frankfurter Allgemeine, пояснюється дуже просто: «феноменом однієї дитини в сім'ї». Одяг для новонароджених вже не передають у спадок від старших дітей до молодших, всякий раз купуючи нові речі. До того ж у кожного європейського немовляти знаходиться чимало бездітних родичів, які можуть дозволити собі щедрі дари - дитячий одяг прийнято дарувати на день народження.

За останні чотири роки асортимент товарів для дітей став помітно різноманітнішим, дизайн - сміливішим, а вартість дитячих речей - значно вища. За розрахунками консалтингової фірми Retail Experts, на одяг і аксесуари для новонародженого малюка німецькі батьки витрачають в середньому 1400 євро. Тобто набагато більше, ніж свого часу витратили на них самих.

Особливо помітно змінився дитячий одяг для немовлят 50-62-го розмірів (для найменших): він має бути лише з натуральних матеріалів і виразніше вписуватися в тенденції «великої моди». Петра Бедфорд, власник німецького інтернет магазину дитячого одягу, за останні п'ять років подвоїла оберт та асортимент товарів. Вона зазначає, що сьогодні вже немає чіткого поділу на кольори одягу для хлопчиків і дівчаток - наприклад, модний хлопчачий костюмчик може бути ліловим. В той же час одяг для маленьких дітей став більш вишуканим та складним. У фірмові штанці, джинси, кофтинки та дизайнерські дитячі футболки в Європі наряджають вже тримісячних дітей. Петра розповіла і про «ефект Bugaboo» (по імені популярного виробника колясок): дізнавшись їх високотехнологічну продукцію, німецькі батьки захотіли купувати інші ексклюзивні брендові дитячі речі.

Стильний і якісний одяг для немовлят в Європі роблять не тільки дрібні фірми, але й модні будинки - колекції для маленьких модників випускають Armani і Chloé. А мюнхенська фірма Tragwerk, наприклад, у розрахунку на 30-40-річних батьків (яких в Європі більшість) робить дитячий одяг за мотивами минулої моди 70-80-х років.

Життя сучасного європейського немовляти підпорядковується новим законам. Тепер можна купити і крихітні матроські дитячі костюмчики, і складні дизайнерські наряди з льону та мережив, призначені для хрещення, і спеціальні наряди для батьківського весілля. Новонароджені малюки в Європі живуть активним світським  життям.

 

 

Схожі статті: