Переважна більшість людей сприймають вишивання, виготовлення прикрас та елемнтів декору для інтер'єру як суто жіночі захоплення, корисні в господарстві. Але насправді рукоділля — це творче заняття. Психологи впевнені, що воно надзвичайно корисне для загального розвитку дітей та дорослих.

Як навчитися рукоділлю

Речі хенд-мейд користуються високим попитом у світі. Самостійно опанувати найскладніші напрямки можуть навіть новачки. Чудовий приклад — пропозиції в інтернет мережі, де можна придбати заготовки з нанесеними схемами для вишивання одягу бісером чи нитками.

Батьки нарікають, що діти занадто багато часу проводять за комп'ютерними іграми. Заборони та контроль не вирішать проблему. Але ви можете продемонструвати дитині, що інтернет — це джерело корисних знань. Шукайте відео з майстер-класами по рукоділлю та опановуйте нові навички, обирайте матеріали та заготовки для картин, прикрас та інших оригінальних речей разом. Користь та ефективність такого підходу надзвичайно високі.

Які якості розвиває рукоділля

В найближчі десятиліття в багатьох сферах людей на робочих місцях будуть змінювати високоінтелектуальні машини. Кардинальні зміни очікуються в транспортній галузі, на виробництві, напрямках, пов'язаних з точними розрахунками. Скласти конкуренцію роботам зможуть люди з розвинутими творчими здібностями та уявою. Ці якості користуються надзвичайно високим попитом на ринку праці.

Рукоділля як спосіб розвитку творчих здібностей

Важливість дрібної моторики не потребує додаткових підтверджень. Але психологи довели, що стимуляція кінчиків пальців рук призводить до активного розвитку певних ділянок головного мозку. Кожна з них відповідає за важливі розумові та творчі здібності:

  • образне та асоціативне мислення;
  • просторова уява;
  • вміння концентруватись;
  • увага до дрібних деталей.

На відміну від абстрактних ігрових форм, виготовлення прикрас, елементів декору для інтер'єру, оздоблення одягу допомагають отримати реальний кінцевий результат докладених зусиль. Це стимулює здатність доводити справу до завершення.

Розвиток розумових та творчих здібностей важливий не лише для дітей. Дорослим також необхідно постійно вдосконалювати описані вище навички. Рукоділля — чудовий спосіб сімейного відпочинку, де кожен з родини може знайти цікавий напрямок до душі.