Якщо в сім'ї з'явився маленький, то незважаючи на те, що ви, можливо, досвідчена мама, у вас все одно можуть залишитися запитання. Одне з найчастіших питань, що задаються українськими мамами, особливо молодими, «як одягнути новонародженого?». І якщо з зимою більш менш все ясно - одягнути дитину в декілька шарів і укласти в теплий хутряний конверт з овчини або верблюжої вовни, то ось що робити з новонародженим в літню спеку - молодим матусям не зовсім зрозуміло. Зовсім голеньким не винесеш на пргулянку, кутати теж недобре - перегріти можна ... Як бути?

Головний принцип, яким потрібно керуватися, підбираючи одяг для малюка, звучить так: дітей не можна ні кутати, ні одягати занадто легко. А оскільки кожна дитина по-своєму сприймає тепло і холод, то визначити мінімум і максимум речей, який підійшов би всім дітям, на жаль, неможливо. Втім, вихід є: щоб впевнитися, що молода мама не помилилася, вибираючи одяг для немовляти, необхідно поспостерігати за тим, як маля поводиться. Якщо малюк почуває себе комфортно, він швидко засне і буде спокійно спати і на прогулянці, і вдома.

Давайте почнемо здалеку. Головна і основна функція одягу в жарку літню погоду, як не дивно, - захист організму дитини від перегріву, а шкіри - від сонячних променів. І якщо в сонячну погоду дорослі хочуть від одягу майже відмовитися, то немовлята навпаки, одягу дуже потребують. Справа в тому, що система терморегуляції як у новонароджених, так і в принципі у всіх дітей раннього віку ще не працює. Тому діти перегріваються і переохолоджуватися дуже швидко.

Перегрів небезпечний для дитини судомами і навіть втратою свідомості. А після переохолодження маля, як правило, отримує застуду чи нежить. Щоб уникнути таких неприємностей, достатньо періодично перевіряти, раптом ваш малюк замерз або, навпаки, перегрівся. Найвірніший спосіб це перевірити - помацати шийку дитини. В ідеалі вона повинна бути теплою, а не холодною чи гарячою. Температура носика, ручок або ніжок не завжди говорить про стан малюка.

Якщо малюкові жарко, то він швидше за все буде вередувати, обличчя придбає червоний колір, шкіра змокнете, дитячі бодіки будуть вологими, а губи малюка стануть сухими. Якщо ж йому холодно, то теж можна очікувати капризи, його стан може допомогти визначити почервонілий носик і холодна шийна складка. Але слід нагадати, що всі діти індивідуальні, дитина, у разі дискомфорту, може сидіти тихо, що не вередувати. Саме з цього так важливо періодично самостійно переконуватися, чи комфортно малюкові.