Вибір одягу для новонароджених малюків в Україні величезний. Молода матуся легко може «загубитися» серед асортименту. Навіть така проста річ, як повзунки, вимагає ретельного підходу в процесі вибору цього зручного дитячого одягу. 

Багато молодих батьків помилково вважають, виходячи з назви, що повзунки призначені для немовлят, які вже вміють повзати. Насправді цей одяг підходить для малюків з моменту народження. При цьому важливе значення має вибір тканини виготовлення, у складі якої не повинно бути синтетики. Навіть незначний відсоток ненатуральних ниток, може стати причиною появи алергії у новонародженого малюка. Крім того, синтетика заважає шкірі немовляти «дихати», а це вже може стимулювати появу дерматитів, кропив'янки та пітниці. Ідеальний матеріал для повзунків новонародженого - бавовна. Взимку можна використовувати махрові вироби, а влітку - з кулірки і футера.

Далі, слід звернути увагу на шви. Для чутливої ​​шкіри малюка підходять тільки м'які шви, що не натирають ручки, ніжки і тільце дитини. Те ж стосується і резинки - вона в жодному разі не повинна перетягати животик новонародженого. Є зручні моделі підгузників, в яких резинка зроблена у вигляді м'якої смужки і розташовується на рівні грудей. Також зручно використовувати вироби із застібками або зав'язками на плечах.

Враховуючи, що прання дитячих речей має проводитися при високих температурах, слід вибрати такі повзунки та чоловічки для новонароджених, які не линяють і не втрачають форму.

Розмір виробу залежить від віку немовляти. Помилкою буде купувати найменші вироби до моменту народження маляти. Купуючи повзунки, не знаючи зріст малюка, потрібно орієнтуватися на статистику і досвід багатьох мам, вибираючи не менш 56 розміру. При цьому варто обмежитися кількома парами, тому що є ризик, що новонароджений малюк з них швидко виросте.

Скільки потрібно повзунків в гардеробі новонародженого? Цим питанням часто задаються молоді батьки. Правильна відповідь - їх кількість залежить від того, який інший одяг є у дитини. Наприклад, якщо малюкові купили декілька чоловічків, то можна обмежитися 5-6 повзунками, а якщо переважають дитячі боді, то можна купити і 10-12 повзунів.

Вибираючи крій виробу, рекомендується звернути увагу на високі повзунки. Такий фасон зручний для носіння підгузників, бо залишає багато місця в нижній частині. Для малюків старшого віку можна купувати повзунки з відкритими ніжками і ручками, що дозволить користуватися виробом довше закритого варіанта. Зовсім маленьким діткам відкриті повзунки не рекомендують, оскільки використовувані з ними носочки можуть здавлювати ніжні маленькі ніжки.